Matoorada YLKK ee modular-ka ah
Matoorada taxanaha YLKK waxay u hoggaansamaan heerka qaranka ee GB755 iyo heerarka IEC ee khuseeya. Qaab-dhismeedka matoorka waxaa lagu dhejiyaa saxan bir ah, waxayna bixiyaan adkeysi aad u fiican iyo waxqabad iska caabin gariir. Waxaa lagu sameeyay qaab-dhismeedka dahaarka F iyo habka dahaaridda cadaadiska faakuumka VPI. Nidaamka buuxinta iyo sii deynta aan joogsiga lahayn wuxuu hubiyaa dayactir ku habboon.
Faahfaahinta
| Cabbirka jir | 355-710(6kV)/400-710(10k)V) |
| Wax soo saar | 185kW-3150kW (6kV)/220kW-2500kW(10kV) |
| Danab/soo noqnoqosho | 6kV, 10kV/50Hz |
| Diyaarinta rakibidda | IM V1 |
| Shahaadada ilaalinta | IP44/IP54/IP55 |
| Habka qaboojinta | IC611/IC616 |
| Fasalka dahaarka | F |
| Heerkulka deegaanka | -15°C ~+40°C |
| Waajib | S1 |
| Qodobka adeegga | 1.0 |
Ku rakibidda iyo cabbirrada guud (6KV)
| Lambarka Qaab-dhismeedka | Tiirka | N | P | M | D | E | F | G | T | LA | AC | AD | L | AF |
| 355 | 4,6 | 880 | 1000 | 940 | 100 | 210 | 28 | 90 | 6 | 32 | 1100 | 800 | 2300 | 1500 |
| 400 | 4,6,8,10 | 1000 | 1150 | 1080 | 110 | 210 | 28 | 100 | 6 | 35 | 1150 | 850 | 2500 | 1650 |
| 450
| 4 | 1120
| 1250
| 1180
| 120 | 210 | 32
| 109 | 6
| 35
| 1300
| 900
| 2700
| 1800
|
| 6,8,10,12 | 130 | 250 | 119 | |||||||||||
| 500
| 4 | 1250
| 1400
| 1320
| 130 | 250
| 32 | 119 | 8
| 35
| 1400
| 965
| 2900
| 2000
|
| 6,8,10,12 | 140 | 36 | 128 | |||||||||||
| 560
| 4 | 1400
| 1600
| 1500
| 150 | 250 | 36 | 138 | 8
| 42
| 1600
| 1100
| 3300
| 2200
|
| 6,8,10,12 | 160 | 300 | 40 | 147 | ||||||||||
| 630
| 4 | 1600 | 1800 | 1700 | 170 | 300 | 40 | 157 | 9 | 42 | 1800 | 1200 | 3600
| 2400 |
| 6,8,10,12 | 180 | 45 | 165 |
Fiiro gaar ah: Xogta ku qoran jadwalka waxaa loogu talagalay tixraaca isticmaalayaasha. Haddii ay dhacdo wax khilaaf ah oo ku yimaada faylka aan kala sooca lahayn, faylka aan kala sooca lahayn ayaa guulaysan doona.
Ku rakibidda iyo cabbirrada guud (10KV)
| Lambarka Qaab-dhismeedka | Tiirka | N | P | M | D | E | F | G | T | LA | AC | AD | L |
| 400 | 4,6 | 1000 | 1150 | 1080 | 110 | 210 | 28 | 100 | 6 | 35 | 1100 | 800 | 2500 |
| 450 | 4,6,8,10 | 1120 | 1250 | 1180 | 110 | 210 | 28 | 100 | 6 | 35 | 1300 | 1050 | 2700 |
| 500
| 4 | 1250
| 1400
| 1320
| 130
| 210 | 32
| 119
| 8
| 35
| 1400
| 1110
| 2900
|
| 6,8,10,12 | 250 | ||||||||||||
| 560
| 4 | 1400
| 1600
| 1500
| 150 | 250 | 36 | 138 | 8
| 42
| 1600
| 1200
| 3300
|
| 6,8,10,12 | 160 | 300 | 40 | 147 | |||||||||
| 630 | 4 | 1600 | 1800 | 1700 | 170 | 300 | 40 | 157 | 9 | 42 | 1800 | 1300 | 3600 |
| 6,8,10,12 | 180 | 45 | 165 |
Fiiro gaar ah: Xogta ku qoran jadwalka waxaa loogu talagalay tixraaca isticmaalayaasha. Haddii ay dhacdo wax khilaaf ah oo ku yimaada faylka aan kala sooca lahayn, faylka aan kala sooca lahayn ayaa guulaysan doona.







